Грошові подарунки на весілля або ювілей – одні з найпопулярніших. Але банальний конверт підносити нецікаво, адже хочеться, щоб ваш подарунок був помічений, відрізнявся від інших. Ми розповімо про те, як можна оригінально подарувати гроші на весілля. Варіантів безліч, і вони не вимагають великих додаткових витрат, зате ваша креативність буде оцінена по достоїнству.
Топ-50 кращих ідей: як оригінально подарувати гроші на весілля молодятам
Уявіть собі весілля, де до молодятам довгою вервечкою йдуть гості, кожен з яких поспішає привітати і вручити подарунок. Слова читаються по листівці, конверти схожі один на інший, тому що «куплені з любов’ю» в одному і тому ж магазині. Банально і навряд чи запам’ятається молодим. Гості починають нудьгувати на п’ятій листівці, господарі заходу – на шостий. А якщо включити кмітливість? Сподіваємося, наші підказки допоможуть вам оформити подарунок креативно.
Конверти і шкатулки
Це класичні варіанти оформлення грошових подарунків, але й до них можна підійти з фантазією:
- найпростіший спосіб красиво упакувати грошовий подарунок – конверт, тільки не той, який штампується великими тиражами, а рукодільний. У техніці скрапбукінг зробити такий конверт нескладно: достатньо взяти 1 лист красивою скрап-паперу (продається в магазинах товарів для творчості), скласти його у вигляді конверта і прикрасити по своєму смаку. На конверті можна зробити пам’ятний напис про дату торжества, всередину вкласти листівку.
- В техніці скрапбукінг можна зробити подарункову коробочку, в яку вкласти грошові банкноти і листівку з побажаннями.
- Magic-box – це подарункова коробочка для невеликого подарунка або грошей, яка розкривається подібно квіткового бутону, як тільки з неї знімуть кришку. Всередині на кожну стінку коробочки можна написати привітання молодятам і прикріпити грошові купюри. У центральній частині додайте фігурки голубів, янголят або додайте невелику коробочку у вигляді торта, всередину якої теж можна вкласти купюру.
- Можна зробити комбінований варіант – і листівка, і конверт, склавши аркуш паперу так, щоб зовні від виглядав як листівка, але при відкриванні перетворювався в скриньку. Залишилося прикрасити його скрап-папір і написати привітання.
- Листівку можна оформити, прикріпивши до неї купюри, складені у вигляді чоловічої сорочки і жіночого сукні – якийсь символічний образ нареченого і нареченої.
- Своєрідну «матрьошку» можна зробити з декількох коробок. Грошові купюри кладуться в саму маленьку, потім вона вкладається в коробочку побільше і так далі. Ефектним буде винесення в зал весільного торжества величезної коробки. І не забудьте кожну обернути красивою папером!
- Якщо на виготовлення оригінальної упаковки часу немає, можна взяти будь-яку готову коробочку у вигляді серця, будиночка, скриньки тощо, скласти грошові купюри в неї акуратною стопкою і перев’язати красивою атласною стрічкою. Додайте до подарунка красиву листівку ручної роботи.
- Візьміть коробочку або шкатулку (а ще у магазинах сувенірів продаються спеціальні дерев’яні купюрницы) за розміром банкноти. Самі гроші з’єднайте між собою маленькими шматочками у вигляді стрічки, складіть її гармошкою. Верхню купюру приклейте до кришки, щоб при відкритті скриньки розкривалася вся гармошка.
Кулінарна тема
Поширені, що стали вже класичними способи оформлення грошових подарунків на весілля:
- рекомендується Зберігати гроші в банку, а можна зіграти на даній асоціації і подарувати молодятам скляну банку, наповнену монетами та купюрами. Сховайте кришку під красивою тканиною і зав’яжіть стрічку. Такий подарунок стане символом достатку і достатку у молодій сім’ї.
- Варіант попередньої. Піднести можна не просто гроші в банку, а грошову консервацію. Можливості кольорового друку дозволяють зробити на упаковку красиві наклейки з оригінальними написами:
- «Засолення на щастя»;
- «консервована Зелень»;
- «Цвітна капуста» і т. д.
- Можна зробити наклейки з фотографією молодят і «датою консервації» – датою весілля. З нареченого і нареченої можна взяти клятву, що відкриють банку вони тільки тоді, коли в родині народиться первісток.
- Побажання солодкого життя – вручення молодятам коробки з шоколадними «Кіндер-сюрпризами». Доведеться трохи постаратися, тому що кожне яйце потрібно звільнити від фольги, дуже акуратно розділити навпіл, не пошкодивши шоколад. Потім видалити іграшку, а на її місце вкласти грошову купюру. Скласти половинки шоколадного яйця, на секунду пройшовшись по ним гарячим ножем, і знову загорнути у фольгу.
- Як більш простий варіант попередньої роздрукувати обгортки для плитки шоколаду з фотографіями молодят, замінити магазинну обгортку, вклавши під неї грошової купюри. Головне – попередити, що солодке життя може піднести сюрпризи, тому не варто віддавати шоколад дітям, не переконавшись у безпеці» його вмісту.
- В коробці з шоколадними цукерками можна покласти купюри під цукерки або між ними, акуратно згорнувши трубочкою і перев’язавши стрічками. Щоб подарунок був оригінальним, можна замінити обгортку на коробці цукерок, роздрукувавши барвисте привітання і фотографії молодят.
- З грошових купюр можна зробити торт. Візьміть круглу основу (коробку або пінопласт). Гроші поверніть трубочками і закріпити за допомогою тонких різнокольорових гумок (з них дівчатка плетуть різні вироби). Трубочки акуратно додайте навколо основи і закріпіть красивою атласною стрічкою. Між собою купюри скріпіть канцелярськими скріпками.
- Можна піти ще далі і піднести нареченому з нареченою двох – і навіть трехярусный торт, оформивши його, крім грошей, штучними квітами, різними декоративними фігурками.
- Ще один варіант весільного торта – зробити за шаблоном коробочки, які, складені разом, створять імітацію кондитерського виробу. У кожен можна заховати роздруковані побажання, дрібні символічні сувеніри та грошові купюри. Зверху кожну коробочку прикрасьте по своєму смаку – штучними квітковими композиціями, намистинами і стразами.
- Якщо розвивати фантазію далі, то можна подарувати молодятам фруктово-шоколадний «ріг достатку», в якості складових якого використовувати і грошові купюри. Потрібно майстерність досвідчених флористів, хоча зробити такий подарунок можна і самостійно.
- Продовжуючи «кулінарну тему, можна подарувати на весілля качан капусти». Капуста буде справжньою, з неї молода господиня потім зможе зварити борщ. А грошові купюри акуратно потрібно вставити між листям качана. Перед цим кожну купюру слід обернути харчовою плівкою або целофаном, щоб не пошкодити. Готовий подарунок загорніть в прозору флористичну папір і прикрасьте красивим бантом.
Стаємо флористами
Грошовий букет з купюр стане окрасою заходу і здивує всіх гостей:
- Згорнути гроші, зробивши з них паперові квіти – непросто, без досвіду і вправності можна зіпсувати їх, зате можна довірити це майстрів hand made, або зробити квіти з паперової імітації купюр, а справжні гроші просто акуратно вставивши в букет в якості декору (зелені).
- Варіант попередньої ідеї. В букет з живих квітів стебла обернути грошовими купюрами, попередньо обернувши їх целофаном або харчовою плівкою, щоб не намокли. Головне – не забудьте попередити наречених про сюрприз у букеті, інакше після весільного торжества, коли квіти зів’януть, подарунок може відправитися в сміттєвий контейнер, а з ним і грошовий сюрприз.
- Грошове дерево. Це символ багатства і фінансової стабільності. Можна використовувати в якості подарунка жива рослина, на якому акуратно розмістити грошові купюри. Обіграти подарунок можна наступним чином: пояснити молодим, що гроші просто так не дістається – щоб дерево завжди плодоносило, за ним потрібно доглядати: поливати, удобрювати.
- Як варіант попередньої ідеї. Зробити з допомогою дроту, пенопластового кулі і квіткового кашпо топіари, в якому використовувати не тільки квіти та інші декоративні прикраси, але і грошові купюри. Можна зробити саморобку із сувенірних купюр, між якими вставити і справжні.
- Грошове деревце змайструвати своїми руками можна по-різному: зробити паперову аплікацію в рамці під склом, куди прикріпити і купюри. Можна вирізати дерево з поролону, зробити в ньому прорізи для грошей.
- Нескладний варіант оформлення – флораріум. Купіть великий скляний келих або невелику круглу вазу. Всередину покладіть штучні рослини, декоративні камінці і згорнуті красиво грошові купюри.
- Вручити грошове дерево можна незвично: поставити перед молодими горщик із землею і запропонувати посадити монетки. Потім нехай поллють їх «чарівної» водою. Зав’яжіть нареченому з нареченою очі і промовте слова заклинання: «Крекс, фекс, пекс». За цей час потрібно замінити горщик на грошове деревце. Диво, та й годі!
- Можна вишити панно з грошовим деревом, а на нього прикріпити справжні банкноти. Не вмієте вишивати – намалюйте або зробіть аплікацію.
Будуємо будинок, пускаємо в плавання корабель
Дерево посадили – пора будувати будинок. Не в прямому, звичайно, сенсі:
- Можна спорудити його з «колод», якими будуть згорнуті в трубочку грошові купюри. Закріпити їх можна за допомогою звичайних канцелярських скріпок, вони ж допоможуть і скріпити «колоди» між собою. Зміцнити стіни можна дерев’яними шпажками. Фундаментом послужить коробка шоколадних цукерок, дахом – дві банкноти, що складені у формі трикутника.
- другий варіант можна обіграти наступним чином: щоб побудувати міцний будинок, потрібні цеглини. Перший ви даруєте на весілля, інші зібрати повинні самі молоді. Цегла можна вирізати з пінопласту – головне, щоб він був складений з двох половинок, у яких всередині робляться поглиблення для грошових купюр. Чим більше «цегла» буде схожим на справжній – формою, розмірами, кольором – тим цікавіше. Перев’яжіть подарунок гарною стрічкою і прикрасьте бантом.
- Збудувати корабель, на якому молода сім’я попливе по океану життя, нескладно. Можна виготовити з паперу силует корабля або купити невеликий сувенірний макет вітрильника, на якому вітрила замінити на грошові купюри. Подарунок потрібно обіграти, побажавши молодим щасливого плавання, сім футів під кілем і повного штилю.
Швидка грошова допомога
Щоб ваш подарунок запам’ятався надовго, можна вибрати варіанти з домашнім декором:
- Панно. З паперових купюр і монет, кріпляться за допомогою двостороннього скотча до основи, викладається панно. Помістіть його в рамку під скло і вручіть нареченому з нареченою. Можна подарувати ще й маленький молоточок з інструкцією: розбити скло в разі крайньої фінансової необхідності.
- Можна просто красиво розкласти гроші у фоторамці – віялом, «шахматкою» або іншим візерунком. Діставши купюри, молоді вставлять у рамку свою весільну фотографію.
- Ще один варіант попередньої ідеї. Можна використовувати для цієї мети фотоальбом, де на місце фотографій розкласти купюри. Поступово молодята будуть заповнювати альбом, замінюючи гроші на барвисті фото.
- «Ін’єкцію щастя» можна зробити молодій сім’ї, взявши найбільший шприц (без голки) і вклавши в нього згорнуті в трубочку гроші. Покладіть шприц на оксамит в красиву коробочку і вручіть винуватцям торжества.
- Грошовий килим можна виткати з банкнот. Розкладіть їх на поліетиленовій плівці, прошийте, щоб кожна купюра опинилася всередині свого «конверта», по краю килима пришити стрічку або бахрому.
- Вручіть молодим сертифікат на більшу суму, оформивши його в рамку під скло. Насправді там можуть лежати 2,3 або більше купюр по 100, 200, 500 або 1000 рублів, складених так, щоб у першій було видно номінал, а решта розташуйте під нею, залишивши видимими тільки нулі.
- Грошова карта світу. Її можна зробити, якщо в карти вирізати обриси материків, а з задньої частини прикріпити купюри. Обіграти можна, побажавши молодій сім’ї побувати на всіх материках.
- Грошей багато не буває: подаруйте молодим кейс, наповнений пічками грошей. Зробіть із сувенірних купюр «ляльку», доповнивши її справжніми банкнотами.
Креативні ідеї
Ці варіанти незвичайного оформлення грошових подарунків – для найсміливіших гостей:
- «Крижаний» подарунок. Покладіть гроші в щільні прозорий пакет, головне – щоб він був цілим і не промокав. Потім покладіть в ємність і залийте водою, краще шарами, щоб гроші опинилися в центрі. Разом з кубиком льоду піднесіть і молоток, яким наречений з нареченою зможуть розбити льодяну брилу. Головне – встигнути подарувати до того, як лід розтане!
- Грошовий парасолька. Дощ з грошей – це добре, але парасолю з них – це оригінально. Акуратно на тонкій капроновій нитці прикріпіть до парасольці купюри. Вручаючи, розкрийте парасольку над головою молодят.
- Зберігайте гроші в ощадній книжці…. Зробити її можна своїми руками, склавши кілька конвертів і підписавши кожен – на які цілі призначені гроші.
- Оригінальний варіант – машинка для друкування купюр. Її можна купити на сувенірному магазині, заправити справжніми паперовими грошима і продемонструвати нареченому з нареченою і гостям – як вона працює.
- Може, серед ваших знайомих є людина, яка вміє показувати фокуси? Уявляєте реакцію молодят і гостей, коли конверт з грошима з’являється нізвідки?!
- Повітряні кулі. Всередину кожного або кількох шарів покладіть згорнуті в трубочку грошові купюри, потім надуйте гелієм і подаруйте букет з кульок молодятам. Головне – не робити цього на вулиці, а то необережний рух – і кулі полетять разом з подарунком.
- Піньята. Це порожниста фігура з пап’є-маше, яка заповнюється грошовими купюрами і монетами, дрібними цукерками, конфетті. Молодята повинні розбити її на підлогу висиплеться вміст. Нехай діти, присутні на весіллі, допоможуть зібрати його.
- Грошова гірлянда. Її можна скласти з грошових купюр, сполучених між собою шматочками скотча. Тільки попередньо перевірте, наскільки легко він знімається з паперу! Щоб гірлянда вийшла як можна довше – «розбавте» її сувенірними грошима.
- Інший варіант попередньої ідеї – скласти акуратно гірлянду в прозору скриню так, щоб кінчик купюри виявився зовні, і за нього можна було б потягнути (так бувають складені паперові серветки в коробочці). За цей кінчик можна витягнути всю довгу гірлянду.
- найкреативніші перемотують рулон туалетного паперу, прокладаючи всередину грошові купюри. Ідея для тих, хто впевнений, що такий подарунок буде оцінений.
- «Бабломет». Жартівливий варіант піднесення грошового презенту. Обіграти його можна, переодягнувшись у прибиральницю, яка з віником приходить в зал торжества і починає люто підмітати підлогу. З віника вилітають монети і банкноти, які і подаються молодим.
- Варіант гірлянди. Поверніть кожну купюру трубочкою, потім складіть їх одну за одною в довгу целофанову стрічку. Між купюрами зав’яжіть стрічки. Виходить імітація гірлянди з цукерок. Можна прикрасити квітами зразок гавайського намиста.
Ще бонусні ідеї: як подарувати гроші на весілля
Ці ідеї ми представляємо, для того щоб підтримати вашу фантазію:
- Будівництво будинку вимагає чималих витрат. Запропонуйте молодим знайти скарб. Це може бути невеликий квест у вигляді загадок, де наречений з нареченою повинні вгадати: в якому місці ховаються скарби. Гості допомагають відгадувати загадки, а в призначеному місці знаходиться скринька або скринька з грошовим скарбом.
- Можна не ускладнювати святкове застілля відгадуванням загадок, а подарувати нареченому з нареченою карту, на якій вказано місце, де заховано скарб.
- Золотий скринька впишеться в піратську тематику весілля. Невелику шкатулку, за формою нагадує скриня, потрібно наповнити шоколадними монетами, різнокольоровими драже, їстівними цукерками-перлинками. Грошові купюри оберніть плівкою і покладіть на дно скриньки.
- Скарб може бути не тільки у формі скрині, але і у вигляді горщики з монетами, на дні якого будуть лежати гроші.
- Напишіть молодій сім’ї лист-послання з побажаннями, вкладіть разом з грошима в пляшку і залийте сургучем. Папір можна «зістарити», вимочивши її в настої чаю або кави. По краях пройдіться лезо ножиць, щоб створити рваний край.
- А ще можна вручити «золотий злиток з пінопласту, всередину якого помістити грошові купюри.
- Традиційний варіант – з сувенірної дитячою коляскою – «на первістка».
- Іграшковий банкомат. Його можна «зарядити» справжніми грошима упереміш з сувенірними.
- Покладіть гроші в маленький парчевий мішечок і дайте в лапки м’якому іграшкової тваринки. Тільки попередьте, що іграшка з сюрпризом, інакше є ризик втратити подарунок, якщо ведмедик або собачка опиняться в руках дитини.
- Влаштуйте нареченому випробування на влучність. Прикріпіть до стіни або ширмі кілька повітряних кульок, які перед тим як надути, покладіть конфетті і грошові купюри. Стріляти можна дротиками від дартсу або кульками від дитячого рушниці.
- Зшийте з фетру кілька плоских свинок-скарбничок, в кожній зробіть прорізи і підпишіть – на які потреби молодих призначене вміст.
- Бажаючи молодим солодкого життя та гарного медового місяця, можна подарувати їм бочонок з медом», всередині якого – грошовий сюрприз.
- На річницю весілля теж прийнято робити подарунки. Перша називається ситцевій весіллям. Подаруйте гроші в тканинному мішечку.
- Можна зшити таких мішечків кілька, наповнити частина з них рисом, горіхами, шоколадними монетами. Або заповнити їх ароматними травами. Все упакувати в красиву шкатулку.
- На паперове весілля (2 роки) гроші краще дарувати в красивому конверті ручної роботи, на дерев’яну (5 років) – в скриньці з дерева.
Від чого краще відмовитися при врученні грошових презентів
Не даруєте гроші в звичайному поштовому конверті або в чистому вигляді, діставши з кишені. Це свідчить про зневажливе ставлення до торжества.
- Поганий тон – хвалитися, яку суму ви даруєте молодим. Не у всіх були рівні фінансові можливості.
- не Можна підносити подарунок, прямо або побічно натякаючи на те, що може бути неприємно молодій сім’ї – наприклад, в повзунках або візку. Качан капусти – теж подарунок з натяком, тому варто задуматися не тільки про оригінальність упаковки, але і про те, як її сприймуть господарі свята.
- Не потрібно привертати зайву увагу на себе шляхом довгих гучних промов (особливо «з папірця») – це стомлює. Поважайте молодят і всіх інших гостей.
І головне – багато варіанти оформлення грошових подарунків переходять з року в рік від однієї весілля до іншої. Проявіть фантазію – придумайте свою ідею оригінального даріння презенту.